قوانین و مقررات

توافقنامه کاربری کارومن

مقدمه

کاربر گرامی توافق نامه‌ای که پیش روی شماست، میان کارومن متعلق به شرکت داده آسمان هوشمند اریکه به شماره ثبت 51152 و كاربران منعقد می گردد كه هدف از آن ایجاد محیطی امن است تا كاربران خدمت گیرنده بتوانند با استفاده از امكانات این وب سایت و اپلیکیشن های موجود، اقدام به استفاده از سرویس های ارائه شده توسط تامین کنندگان (خدمت دهندگان) نمایند. این توافق نامه پس از ثبت نام کاربر در کارومن، در هر زمانی که از سرویس های کارومن استفاده می نماید، معتبر بوده و در صورت عدم توافق با این شرایط قادر به استفاده از سرویس های موجود نخواهد بود.

 

ماده یک : تعریف واژگان

کارومن: پلتفرمی در قالب وب سایت و اپلیکیشن است که مسیر ارتباطی بین مشتری و ارائه دهنده خدمات را جهت ارائه و استفاده از سرویس های موجود فراهم آورده است.

کاربر: هر شخص حقیقی یا حقوقی که به نحوی از انحاء با سامانه های کارومن در ارتباط می باشد.

ارائه دهنده خدمات: منظور شخص حقیقی یا حقوقی بوده که به عنوان ارائه دهنده ی خدمات به مشتری می باشد و ارائه دهنده خدمات نامیده میشود .

خدمت گیرنده (مشتری): متقاضی و استفاده کننده از سرویس های ارائه شده در کارومن می باشد.

شماره سفارش: کد یکتای ثبت سفارش در سامانه های کارومن می باشد.

شرایط خاص: منظور از شرایط خاص در این توافقنامه هر نوع حادثه یا رویداد خارج از اراده کارومن خواهد بود.

 حساب کاربری: حسابی است که اشخاص برای استفاده از سرویس ها در سامانۀ کارومن ایجاد کرده‌اند.

 

ماده دو : شرایط عمومی عضویت

کلیه کاربران جهت استفاده از سرویس های کارومن می‌بایست به عضویت کارومن درآیند.

کاربر می پذیرد جهت ورود به کارومن از شماره تلفن همراه متعلق به خود استفاده نماید. در ضمن عدم ارائه اطلاعات صحیح از سوی کاربر بر عهده ایشان می باشد. هم چنین در صورت بروز هرگونه تخلف کارومن مجاز است اطلاعات کاربر را شامل شماره تلفن همراه، نام، نام خانوادگی، کد ملی و ... را در اختیار مراجع قضایی ذیصلاح و پلیس فتا قرار دهد.

 کلیه كاربران مسئول حفظ و نگهداری از نام كاربری و رمز عبور و اطلاعات شخصی خود می باشند و کارومن هیچ مسئولیتی در قبال از دست رفتن اطلاعات در خارج از محدوده ی ارتباطی ندارد.

کلیه کاربران در حین عضویت اطلاعاتی نظیر نام،‌ نام خانوادگی، ‌شماره تلفن تماس، آدرس پست الكترونیكی، آدرس و محل ارائه سرویس و شماره سفارش، و برخی مشخصات فردی دیگر از شما درخواست می شود كه می بایست این اطلاعات را به درستی و با صحت کامل در کارومن وارد نمایید. در صورت وجود خطا یا تغییر در این اطلاعات کاربر موظف به، بروزرسانی آن ها می باشد و مسئولیت حقوقی و قانونی هرگونه جعل عنوان یا عدم صحت اطلاعات فردی یا سوء استفاده از مشخصات دیگران و یا عدم آگاهی از ثبت مشخصات در این وب سایت بر عهده شخص کاربر است.

تبصره: مجوز فعالیت های تخصصی برای تامین کنندگان در پروفایل آنها قابل مشاهده است.

طبق قوانین مدنی و تجاری ایران، تنها اشخاص بالای 18 سال می توانند عضو کارومن شوند و از سرویس های موجود استفاده نمایند.

کارومن می تواند بنا به تشخیص ضرورت و با قصد احراز هویت از کاربران مدارکی دال بر صحت مشخصات اعلامی خود درخواست نماید که ارسال مدارک برای کاربران متقاضی تایید هویت و یا تایید خدمات الزامی می باشد.

کلیه کاربران اعم از ارائه دهنده خدمات و مشتری و سایر اعضای کارومن همزمان با ثبت نام در وب سایت، موافقت خود و تایید توافقنامه حاضر را اعلام نموده و درصورت تغییر بندهای توافقنامه طبق سیاست های کارومن ملزم به قبول شرایط جدید می باشند.

کارومن اطلاعات دریافت شده از كاربران را، فقط در معاملات مورد استفاده خود و یا سایر کاربران طرف قرارداد ایشان قرار خواهد داد و این اطلاعات محرمانه تلقی شده و به هیچ وجه در اختیار سایرین قرار نخواهد گرفت مگر آنکه در صورت نیاز با كسب اجازه از كاربر در امور تجاری نسبت به بهره برداری از این اطلاعات اقدام گردد و یا در صورت پیگرد قانونی در اختیار مراجع قضایی قرار گیرد.

كاربر در مقابل كلیه مكاتباتی كه کارومن با وی از طریق پست الكترونیكی یا پیامك و یا از طریق حساب كاربری وی در کارومن انجام می شود مسئول خواهد بود. کارومن پس از گذشت 24 ساعت از آخرین ارتباط خود با کاربر آن را مشاهده شده تلقی نموده و می تواند در مورد وی تصمیم گیری كند.

در صورتی كه دسترسی كاربر به کارومن در هر شرایطی حتی شرایط خاص و فورس ماژور امكان پذیر نباشد، کارومن مسئولیتی در قبال زیان های احتمالی وارد شده نخواهد داشت.

کاربر مجاز به نگارش و درج مطالب و تصاویری که به نحوی افشاگر اطلاعات شخصی کاربر دیگر یا مقامات رسمی کارومن است، نمی باشد.

آدرس و یا آدرس‌هایی که کاربران اعم از ارائه دهنده سرویس و سرویس گیرنده در حساب کاربری خود درج می نمایند، وابسته به این که در یک عملیات سرویس گیری در نقش ارائه دهنده سرویس باشند یا سرویس گیرنده، به عنوان محل خدمت مورد استفاده قرار می‌گیرد و مسئولیت هرگونه اشتباه در آدرس و ضرر ارائه دهنده سرویس بر عهده ی شخص سرویس گیرنده و بلعکس می‌باشد.

کارومن برای اطلاع رسانی کاربران به مناسبت‌های گوناگون از جمله بروز مشکل و اختلاف، طرف ذیربط را از یکی یا همه طرق پست الکترونیکی، پیامک و پنل کاربری مطلع خواهد کرد. کارومن تضمینی برای زمان دریافت پیامک یا ایمیل ارسالی به کاربران نمی‌دهد.

ارائه دهنده خدمات حق ندارند به اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر اجازه استفاده از حساب کاربری خود را بدهند یا حساب خود را به شخص حقیقی یا حقوقی دیگری منتقل کنند. در مورد ارائه دهنده خدمات شخص حقوقی نیز، مسئولیت‌های قانونی بهره برداری از خدمات کارومن متوجه مدیران مجموعه‌های مذکور خواهد بود.

هر شخص حقیقی یا حقوقی می‌تواند تنها یک حساب کاربری به عنوان ارائه دهنده خدمات در اپلیکیشن کارومن داشته باشد. در صورتی که کارومن اطلاع یابد که به نام یک شخص اعم از حقیقی و یا حقوقی حساب‌های کاربری متعدد وجود دارد، کارومن مجاز خواهد بود نسبت به قطع خدمات و غیرفعال نمودن حساب‌های کاربری مذکور در کارومن اقدام نماید.

تنها فرد دارای حق امضاء در شخصیت های حقوقی اجازه درخواست ثبت شرکت در کارومن را خواهد داشت و در صورت درخواست سایر افراد، درخواست تایید نمی گردد.

 

ماده سوم : شرایط اختصاصی

کاربر متعهد است که در استفاده از سرویس های کارومن تمامی قوانین جمهوری اسلامی ایران را رعایت کند، سامانه را برای اهداف قانونی به کار گیرد و در همه حال، با در نظر گرفتن حیثیت تجاری سرویس های کارومن، مرتکب رفتاری نشود که اعتبار سرویس های کارومن را خدشه‌ دار نماید. مسئولیت هر نوع اقدام کاربر که منجر به بروز هرگونه خسارت گردد بر عهدهی کاربر است و کارومن در این خصوص مسئولیتی نخواهد داشت.

هنگام مراجعه یا دریافت خدمات از ارائه دهنده خدمات، حتما از او کارت شناسایی خواسته و با مشخصات درج شده در پروفایل مقایسه کنید. در صورت عدم تطابق، لطفا از ورود فرد به منزل یا محل کارتان جلوگیری کنید.

با در نظر گرفتن تمامی ملاحظات کامل ایمنی و حریم شخصی از خدمات ارائه دهندگان خدمات استفاده کنید. توصیه می کنیم پیش از دریافت بخشی از خدمات انجام شده از سمت ارائه دهنده خدمات هزینه‌ای را پرداخت نکنید؛ همچنین توصیه می کنیم، پس از اتمام کار توسط ارائه دهنده خدمات، خدمت ارائه شده را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهید.

کاربر مشتری و یا ارائه دهنده خدمات متعهد می‌شوند هیچ‌گاه از سرویس های ارائه شده به صورتی که به کارومن یا شرکای آن صدمه‌ای وارد کند، استفاده نکنند. در صورتی که کاربر مشتری اعم از شخص حقیقی و یا حقوقی و یا کاربر ارائه دهنده خدمات نسبت به سوءاستفاده از امکانات فراهم شده در کارومن در جهت منافع شخصی و یا آسیب ها اعم از مادی و یا معنوی به منافع سامانه اقدام نماید، کارومن ضمن داشتن حق قطع سرویس ها و غیرفعال نمودن حساب کاربری، مجاز خواهد بود با مراجعه به مراجع قضایی و یا سایر مراجع ذیصلاح قانونی نسبت به مطالبه جبران خسارات اقدام نماید.

کاربر مشتری و ارائه دهنده خدمات متعهد می شوند پس از اتمام خدمت از هیچ بخش از اطلاعاتی که در نتیجه استفاده از سرویس های کارومن، از یکدیگر کسب کرده اند، استفاده‌ای نکند. طبعاً ذخیره کردن اطلاعات در دستگاه تلفن همراه یا به هر شیوه دیگری نیز مغایر با قوانین کارومن خواهد بود. لذا کاربران متعهد خواهند بود، فقط در شرایط ضروری و در مدت زمان ارائه خدمت از اطلاعات یکدیگر مطابق با عرف جامعه و قوانین جمهوری اسلامی ایران استفاده کنند.

کارومن به صورت پلتفرمی واسط بوده که ارائه دهنده خدمات با کیفیت و با سابقه کار را به مشتری معرفی می کند و هیچ نقشی به نوع سفارش و سفارشاتی که مشتری به ارائه دهنده خدمات می دهد ندارد، و هرگونه رابطه بین این دو به صورت مستقیم بوده که کارومن مسئولیتی نسبت به نوع و کیفیت خدمات نخواهد داشت و تاکید می نماید خدمت گیرنده قبل از استفاده از خدمات، از هویت ارائه دهنده خدمات اطمینان حاصل نماید و جنبه های مختلف امنیتی را در نظر بگیرد و نسبت به مطالعه نظرات ثبت شده سایر مشتریان در خصوص سوابق تامین کننده در پروفایل وی اقدام نماید.

کارومن در نقش تسهیل گر ارتباط بین کاربرانش، سعی می کند تا با استفاده از فناوری روز کیفیت این ارتباط را ارتقاء بخشد و همواره در این راستا تلاش می کند. اما در عین حال هیچ نقشی در توافق صورت گرفته بین کاربران برای انجام خدمتی خاص ندارد و کلیه توافقات، مذاکرات، قیمت گذاری ها و قراردادهای احتمالی در ارتباط مستقیم خدمت گیرنده و ارائه دهنده خدمات انجام می شود؛ لذا تمامی مسئولیت ناشی از پذیرش پیشنهاد ارائه دهنده خدمات بر عهده خدمت گیرنده بوده و کارومن هیچگونه مسئولیتی در قبال خسارات احتمالی مستقیم، اتفاقى، تبعى، غیرمستقیم و کیفری، ناشى از توافقات صورت گرفته ندارد.

چنانچه میان ارائه دهنده خدمات و خدمت گیرنده مشکلی به وجود آید، کارومن تلاش خود را جهت رضایت کاربران، رفع اختلافات ایجاد شده در زمان ارائه و استفاده از خدمات کارومن بین کاربران، و ایجاد صلح و سازش فی مابین آنها تلاش می کند. کارومن اختیار تام دارد در صورت عدم همکاری کاربران به جهت سهولت در رسیدگی به اختلاف میان ارائه دهنده خدمات و خدمت گیرنده تا هر زمان که صلاح بداند حساب کاربری کاربران را مسدود نماید و کاربران حق هرگونه اعتراضی را از خود سلب می نمایند. ضمنا در صورت داوری میان ارائه دهنده خدمت و خدمات گیرنده و رفع اختلاف و مشخص شدن مقصر، مبلغی که پیش از داوری به دو طرف نمایش داده شده از طرف مقصر کسر و به حساب کارومن منتقل می گردد.

کاربران می‌پذیرند، هزینۀ کارمزد انجام کار از سوی ارائه دهنده خدمات به خدمت گیرنده از طرف کارومن تعیین می شود و از آنجایی که کلیه کاربران مجاز به عدم پیشنهاد و عقد قرارداد انجام کار به یکدیگر می باشد، پس از استفاده از آن نمی تواند اعتراضی نسبت به این هزینه داشته باشد.

هیچ گونه رابطه ای بین تامین کننده خدمات و کارومن از قبیل کارگری - کارفرمائی، پیمانکاری - کارفرمائی و یا هر گونه عناوین دیگری را که بار قانونی برای کارومن را داشته باشد ندارد. کارومن صرفا یک پلتفرم واسط جهت معرفی انواع خدمات می باشد.

کارومن هیچ قرارداد، تعهدنامه یا سندی را با ارائه دهنده خدمات حقیقی یا حقوقی منعقد نمی‌کند. تامین کنندگان در هر لحظه قادر به ویرایش صفحه ی شخصی خود هستند، بنابراین کارومن، مسئولیتی را در قبال هر نوع اطلاعات مندرج در صفحه شخصی تامین کننده نمی‌پذیرد و صرفاً مطالب درج شده که توسط خود تامین کننده خدمات نوشته شده را به نمایش می گذارد.

هر شخصیت حقیقی یا حقوقی تنها با یک صفحه می‌تواند در کارومن به فعالیت بپردازد و کارومن اختیار کامل حذف صفحه کاربری به صلاحدید خود را برای خود قائل است.

صفحات ساخته شده در کارومن با هزینه‌ گردانندگان سامانه جمع‌آوری، مرتب‌سازی و ارائه شده است و حق حذف آن‌ها در هر زمان به تامین کننده داده شده است. بازدید کنندگان و استفاده کننده از کارومن حق کپی‌برداری از اطلاعات تامین کننده، نوشتار و تصاویر اطلاعات ارسال شده به کارومن را چه به شکل دستی و یا خودکار نخواهد داشت و انجام این موارد پیگرد قانونی دارد.

ارائه دهنده خدمات موظف است پیشاپیش، در حین یا پس از تکمیل خدمات ارائه شده هزینه خدمات را دریافت نماید و توصیه می کنیم مشتری پیش از دریافت کامل و با کیفیت خدمات هزینه‌ای پرداخت نکند و مسئولیت هر گونه پرداخت هزینه قبل از ارائه کامل خدمات بر عهده مشتری می باشد.

ارائه دهنده خدمات در پذیرش درخواست انجام سرویس یا رد آن مخیر است و اگر پس از ارسال درخواست خدمت و پذیرش، خدمت را لغو کند، یا در مکان و زمان مشخص حضور پیدا نکند با توجه به عدم رعایت مقررات مربوط که منجر به عدم حفظ شهرت کاری و اعتبار به کارومن شود، کارومن هزینه‌ای به عنوان جریمه از او کسر یا از نامبرده وصول می کند.

هر گونه تخریبی غیر اصولی که در نتیجه استفاده از خدمت در منزل مشتری ایجاد شود، مشروط بر اثبات قصور از طریق مراجع قانونی توسط ارائه دهنده خدمات، مسئولیت تامین هزینه‌های مربوط بر عهده ارائه دهنده خدمات خواهد بود.

کاربر اقرار می‌نماید که با افتتاح حساب کاربری در سرویس های کارومن تنها مجوز استفاده‌ غیر انحصاری، غیر قابل ‌انتقال و محدود از سرویس های آن را دریافت می‌کند و به ‌این ‌ترتیب مدعی مالکیت یا حقی نسبت به سرویس های کارومن (اعم از کپی ‌رایت، علامت تجاری و سایر حقوق معنوی آن) نیست، در غیر موارد مطروحه در این قرارداد اجازهی استفاده از نام و علامت تجاری و سرویس های نرم‌افزارهای کارومن را ندارد و در همه حال متعهد به رعایت حقوق معنوی سامانه نسبت به پلتفرم و ملحقات آن خواهد بود.

 کاربر می‌پذیرد که قرارداد حاضر یک قرارداد قابل رجوع و جایز از سوی کارومن است و کارومن می‌تواند هر زمان تنها به صلاحدید خود و بدون نیاز به تدارک هیچ‌گونه دلیلی، یک حساب کاربری را متوقف نماید و مانع استفاده‌ی کاربر از سرویس های کارومن گردد.

کاربر متعهد است تمامی تغییرات، الحاقات و اصلاحاتی را که توسط کارومن از طریق پیامک، ایمیل یا سامانه های کارومن در خصوص استفاده از سرویس های موجود و شرایط آن برای کاربر ارسال می‌گردد مطالعه نماید و در صورت عدم موافقت، ضمن توقف استفاده از سرویس ها، مخالفت خود را با اخذ رسید بصورت مکتوب و رسمی به اطلاع کارومن برساند. عدم اطلاع رسانی به کارومن و یا استمرار استفاده از سرویس های موجود، به منزله امضای دست‌نویس دارای آثار حقوقی است و امضاکننده را به مفاد سند مزبور متعهد و ملتزم می‌نماید.

کاربر مشتری و ارائه دهنده خدمات تعهد می‌نمایند کلیه موارد اخلاقی را رعایت نموده و از مصرف مشروبات الکلی، مواد مخدر و ... در طول انجام سرویس اجتناب نمایند. همچنین استفاده یا در اختیار داشتن ادوات ممنوعه قانونی در حین انجام سرویس ممنوع است و حق لغو حساب کاربری، جریمه و نیز دعوی حقوقی و کیفری علیه وی را برای کارومن و مشتری ایجاد می‌کند.

مشتری در طول دریافت سرویس ملزم به رعایت قوانین جمهوری اسلامی ایران از هر نظر می باشد و در نتیجه رعایت مقررات مربوطه برای مشتری الزامی است و در غیر این صورت مسئولیت کلیه پیشامدهای احتمالی بر عهده مشتری خواهد بود.

مشتری موظف است در زمان مقرر در مبدأ سرویس (نشانی که در درخواست سرویس ثبت‌شده است) حضور داشته باشد و یا فرد مورد اعتمادی را به ارائه دهنده خدمات جهت نظارت بر انجام صحیح سرویس معرفی نماید، مشتری موظف است هزینه‌ی سرویس را پس از پایان سرویس (در فرضی که شرایط سرویس پایان یابد) به تامین کننده پرداخت نماید.

مشتری نمی‌تواند پس از پایان سرویس و تحویل خدمات ارائه شده، به میزان هزینه‌ی سرویس اعتراض کند و یا اینکه پس از پرداخت، تقاضای استرداد مبلغ پرداختی را خارج از شرایط مذکور در این توافقنامه بنماید.

دادن وعده های غذایی (ناهار و شام) از سوی مشتری اجباری نیست و مشتریان بر اساس منش خود در این خصوص مخیر می باشند، همچنین برای درخواست های ۸ ساعته حضوری مدت ۳۰ دقیقه به منظور صرف غذا و نماز در نظر گرفته می شود.

هزینه ایاب و ذهاب برای سفارشات حضوری که بعد از ساعت 8 شب (۲0) به پایان می رسد بر عهده مشتری می باشد.

کاربر می‌پذیرد که کارومن ممکن است از ارسال SMS (پیامک) به عنوان راه ارتباطی خود با وی استفاده کند. کاربر می‌تواند درخواست کند که ارسال این پیام‌ها قطع شود اما می‌پذیرد که با انصراف از دریافت این پیام‌ها، ممکن است در استفاده از سرویس با مشکل مواجه شود.

کاربر می‌پذیرد اعتباری که در حساب کاربری خود در کارومن دارد مستقل از روش کسب آن (در نتیجه وارد کردن کدهای تخفیفی که کارومن در اختیار آنها قرار می‌دهد یا هر روش دیگری) فقط برای استفاده از خدمت ارائه شده توسط کارومن قابل استفاده است و امکان بازگشت وجه و همچنین دریافت وجه به صورت نقد وجود ندارد.

کاربر حق ندارد هیچ‌گونه تلاشی در جهت استخراج سورس کد (Source Code) نرم‌ افزارهای کارومن شامل دیکامپایل (Decompile)، مهندسی معکوس (Reverse Engineering) یا فعالیت‌های مشابه انجام دهند، مگر اینکه اجازه چنین کاری به صورت قانونی صادر شده باشد.

کاربر مجاز نیست با استفاده از روش‌های Framing یا Mirroring یا روش‌های دیگر نسخه دیگری از کارومن را روی سرورهای دیگر ارائه کند. همچنین وی مجاز نیست در نرم‌افزار یا در روش ارائه سرویس تغییر یا اخلالی ایجاد کند. کاربر حق ندارد برنامه یا اسکریپتی با هدف ایندکس گذاری (Indexing)، مطالعه یا هر گونه فعالیت داده‌کاوی روی سرویس اجرا کند.

کاربر حق ندارد هیچ فعالیتی در راستای حصول دسترسی غیرقانونی و غیر متداول به هیچ بخش کارومن انجام دهد.

کاربران در زمان اتمام سفارش موظف به بازدید و تحویل گرفتن سرویس های ارائه شده از سوی ارائه دهنده خدمات می باشند. همچنین درخصوص خدمات ارائه شده توسط ارائه دهنده خدمات که دارای ضمانت توافق شده میان ارائه دهنده خدمات و مشتریان می باشد، کارومن هیچ گونه مسئولیتی در قبال ضمانت اعلام شده از سوی ارائه دهنده خدمات را نخواهد داشت.

ارائه دهنده خدمات صرفاً در خصوص خدمت ثبت شده در سیستم و در حیطه وظایف خواسته شده در سفارش، مسئول می باشد و هرگونه حادثه و تخریب احتمالی خارج از آن، بر عهده مشتری می باشد.

پروفایل تامین کنندگان خدمات دارای قسمت های درباره (رزومه)، خدمات، امتیاز، تعداد سرویس های انجام شده و نظرات مشتریان قبلی می باشد، لذا به مشتریان محترم تاکید می شود در جهت انتخاب مناسب تامین کننده، نظرات مربوط به ایشان را مطالعه نماید و حتما نظرات خود را نسبت به کارهای انجام شده توسط تامین کننده در اپلیکیشن درج نماید؛ همچنین در جهت ارائه بهتر خدمات حتما با تامین کننده خدمات تماس حاصل نموده و در مورد شرایط سفارش خود صحبت نماید.

به مشتریان گرامی توصیه می شود در قبال تحویل هر نوع کالا یا تجهیزات جهت انجام خدمات تخصصی، ضمن دریافت رسید از تامین کننده، نسبت به احراز هویت واقعی و آدرس محل کار تامین کننده اقدام مقتضی را به انجام رساند.

مسئولیت هر لینک، مطلب و ادعایی مربوط به کارومن که به واسطه‌­ی اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر در سایت، بلاگ یا شبکه‌های اجتماعی و سایر رسانه‌ها منتشر می‌شود، با درج کننده می باشد و کارومن مسئولیتی در قبال موارد مندرج نخواهد داشت.

مواردی از قبیل ارسال پیام و محتواهای غیراخلاقی یا نامربوط به سفارش، استفاده از ادبیات غیرمؤدبانه، انجام هرگونه تبلیغات، ارائه اجناس و خدماتی که خلاف شرایط و قوانین هستند و همچنین ارسال پیام‌های انبوه، در صورتی که توسط کاربران گزارش شوند، مورد بررسی قرار گرفته و طبق قوانین کارومن ممکن است منجر به تعلیق یا مسدود شدن دائمی کاربر متخلف شود. همچنین تعلیق شدن یا مسدود شدن کاربر به فراخور تخلف صورت گرفته و به تشخیص کارشناسان کارومن صورت می‌گیرد.

لازم است کاربران هنگام باز کردن لینک‌های ارسال شده توسط کاربران دیگر احتیاط لازم را انجام دهند تا در معرض خطرات فیشینگ و کلاهبرداری‌های اینترنتی قرار نگیرند. «کارومن» هیچ گونه مسئولیتی در قبال وقوع فیشینگ و کلاهبرداری‌های اینترنتی توسط کاربران ندارد.

در صورتی که مزاحمت و یا مشکلی برای شما ایجاد شده است کارومن همکاری لازم را با مراجع قانونی (پلیس فتا) انجام خواهد داد.

 

 ماده چهار : سایر موارد

مطابق ماده 21 قانون جرایم رایانه ای، کاربر مجاز به استفاده از نام کاربری، عکس، سخن و کلمات توهین آمیز و غیراخلاقی و مغایر با شئونات مذهبی، فرهنگی و اجتماعی وفق مصادیق محتوای مجرمانه در قانون نیست؛ همچنین در مکاتبه، مکالمه و اظهار نظر در مورد سایر کاربران و مسئولین کارومن موظف به رعایت کمال ادب و احترام است.

تخلف از قوانین جاری کشور من جمله قانون مجازات مرتکبین جرایم رایانه‌ای، بانکی، پولشویی، قوانین گمرکی، نقض حقوق مصرف کنندگان، قانون تجارت الکترونیک، قانون حمایت از حقوق پدید آورندگان نرم افزارهای رایانه ای و سوء استفاده از سرویس های کارومن برای كاربران و نقض حریم شخصی كاربران دیگر و فعالیت های هرمی و سایر جرایم ممنوع می‌باشد.