مرکز شتاب

"مرکز شتاب کارومن" مجموعه ای تحت مالکلیت کارومن است که با همکاری سایر برندهای کارومن از جمله چنسیفای، خانه وکلای ملل و گروه فناوران برای رشد و توسعه استارتاپ‌ها و آمادگی آنها برای جذب سرمایه‌گذار و تشکیل شخصیت حقوقی مستقل فعالیت می‌کند. مرکز شتاب کارومن واحدی مستقل و خصوصی‌ بوده و در صورت سرمایه گذاری یا تأمین دانش و امکانات برای استارتاپ ها، مالک بخشی از سهام آنها می شود.

مرکز شتاب کارومن، بستری حمایتی برای رشد تیم های استارتاپی فعال در زمینه تولید محصولات نوآورانه و یا ارائه خدمات مرتبط با آن است. ما در مرکز شتاب از طریق برگزاری دوره‌های شتابدهی یک ساله به دنبال حمایت از گروه‌های نوپای فناوری و دارای ایده‌های نوآورانه مرتبط با مسائل کشور هستیم. هدف نهایی ما کمک به تبدیل این تیم های نوپا به استارتاپ هایی رشد یافته و مستقل، پایدار و موفق در فرایند کسب و کار است.

 

پرورش کسب و کارهای نوآورانه

مرکز شتاب کارومن در این بخش با هدف یاری‌رسانی به استارتاپ‌ها، برنامه‌هایی متشکل از مراحل شناسایی و انتخاب، شکل‌دهی و شتابدهی را با هدف پرورش استارتاپ‌هایی با رویکرد نوآوری نیاز محور ارائه می‌نماید. تیم‌های کارآفرینی در مراحل شکل‌دهی و شتابدهی از جنبه‌های فر‌دی و تیمی، مهارت‌های مدیریتی و فنی توانمند می‌شوند. در این مراحل، فضای کاری، سرمایه نقدی، خدمات آزمایشگاهی، مشاوره و آموزش‌های عمومی و تخصصی توسط منتورها، مربیان و مشاوران با تجربه ارائه می‌شود. در انتهای این دوره فرصت جذب سرمایه‌گذار از طریق رویداد دمو دی برای استارتاپ‌های برتر فراهم خواهد شد. برنامه‌های توسعه و شتابدهی مرکز شتاب کارومن، بستر مناسبی برای ایجاد اتصال راهبردی میان اکوسیستم نوآوری و شرکت‌های بزرگ جهت حل چالش‌های نوآوری آن‌ها می‌باشد.

 

رشد کسب و کارهای نوپا

اصلی‌ترین هدف متخصصین مرکز شتاب کارومن ارائه مجموعه‌هایی از راهکارهای نیازسنجی شده با رویکرد رسیدن ‌به رشد پایدار کسب‌وکارها است. این راهکارها در هفت محور اصلی، شامل طراحی و مدیریت محصول، توسعه محصول، بازاریابی رشد، تحلیل کسب‌وکار، توسعه و مدیریت استعدادها، مدیریت مالی و امور حقوقی به عنوان سرمایه دانشی، ارائه می‌شود. ایجاد فرصت استفاده نوآورانه از پتانسیل‌های موجود در صنایع بالغ، از طریق خلق، توسعه و رشد کسب‌وکارهای استارتاپی برای شرکت‌های خصوصی و دولتی با استفاده از راه‌حل‌های جامع و کل‌نگر از دیگر فعالیت‌های این بخش می‌باشد.